برگزاری مدرسه تابستانی یادگیری عمیق

علم داده یکی از برترین علوم روز است که دارای زمینه‏ی کاری و تحقیقاتی وسیعی است و به عنوان یکی از سه علوم برتر سال‏های آتی شناخته می‏شود.

به علت اهمیت بیش از پیش و جایگاه‏های شغلی و تحقیقاتی زیاد این علم در بازار کشور ، انجمن علمی و دانشجویی ACM با همکاری انجمن علمی و دانشجویی علوم کامپیوتر دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر در بهار سال 1398 اقدام به برگزاری یک دوره 4 روزه تحت عنوان “مدرسه بهاری یادگیری ژرف” در ارتباط با علم داده و یادگیری ژرف که یکی از زیرشاخه های مهم علم داده است، کردند .

در مدرسه‌ی بهاری یادگیری ژرف اقدام به تدریس مباحث پایه علم داده و یادگیری ژرف توسط اساتید مجرب شد که با استقبال زیاد دانشجویان و علاقه‌مندان و متخصصین همراه گردید .

به علت دلایلی که در بالا ذکر شد و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان و علاقه مندان این علم با این حوزه تحقیقاتی و همچنین استقبال زیاد و رضایت نسبی شرکت کنندگان مدرسه بهاری از کیفیت برگزاری و مباحث مطرح شده و تمایل بیش از ۸۰ درصد شرکت کنندگان به برگزاری دوره ی دوم مدرسه بهاری و ادامه‏ی تدریس مباحث پیشـرفته‌تر، کادر اجرایی مدرسه بهاری تصمیم گرفتند تا دوره‏ی دوم این مدرسه را با مباحث جذاب‌تر و کاربردی‏تر از دوره‏ی اول برگزار کنند.

در این دوره که تحت عنوان “مدرسه تابستانی یادگیری ژرف” با همکاری انجمن های علمی و دانشجویی ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی از 2 الی 7 شهریور 1398 در سالن ابوریحان در محل دانشگاه خوارزمی برگزار می‏گردد ادامه‏ی مباحث مطرح شده در مدرسه بهاری به صورت پیشرفته‌تر و کاربردی‌تر بررسی می‌گردد.Top of FormBottom of Form

مدرسه تابستانی یادگیری ژرف در ۶ روز و هر روز حدودا در ۱۲ ساعت برگزار می‏شود که در مجموع شامل حدود ۶۰ ساعت زمان مفید آموزشی می‏شود.

این دوره در سه بخش کلی طراحی شده است :

اولین بخش از مدرسه ، مرور و یادآوری سریع مطالب دوره قبل است که در روز افتتاحیه و در طی چند ساعت اولیه شروع دوره برگزار می‏شود.

 

بخش دوم و اصلی دوره ، آموزش مباحث پایه و شبکه های عصبی اصلی مانند RNN   و CNN  و… است که در این بخش قصد داریم علاوه بر آموزش تئوری، شرکت کنندگان این دوره کار عملی و برنامه نویسـی را تجربه نموده و همزمان با مدرس در محیط Google Colab کدنویسی کنند.

در این قسمت ملزومات برای کار به صورتHand’s On  که شامل اینترنت پرسرعت و دسترسی آسان به پریز برای شارژ لپ تاپ و … می‏باشد به طور مناسب و برای ۲۵۰ نفر در نظر گرفته شده است.

 

بخش سوم شامل سخنرانی حامیان مالی و افراد با تجربه ای که در صنعت و در بازار کار اشتغال دارند می باشد.

همچنین در این بخش از ۶ نفر از افرادی که مقاله‏ای در حوزه Data Science در مجلات خارجی چاپ کرده اند دعوت شده تا در طی ۴ ساعت مقاله‏ی خود را ارائه دهند.

امیدواریم تا بتوانیم با حمایت شما،قدمی در راستای ارتقای سطح علمی برداریم.